Nedir Bu Proje Desteği?


Sarf malzeme, mentörlük ve ekipman gibi eksiklikleri olan özgün proje sahiplerine verilen karşılıksız destek programıdır. Yazılım, robotik, mekatronik, elektronik, mekanik, fizik, kimya, biyoloji alanları öncelikli olup farklı alanalardaki üretilebilir tüm projeleri kapsamaktadır.

Proje başvuruları jüri heyeti tarafından değerlendilirdikten ve sonuçların ilanından sonra kabul alan kişiler laboratuvar ve cihaz imkanlarından da yararlanabilmektedir.

Başvuru için proje sahiplerinin bizzat MucirPark yönetim ofisine gelmeleri gerekmektedir.

Araştırma Laboratuvarları

Ar-Ge 1 (Fizik-Mekanik), Ar-Ge 2 (Kimya-Biyoloji),Ar-Ge 3 (Toplantı Odası), Ar-Ge 4 (Fikir Atölyesi) ve Genel Atölye/Laboratuvar mekanlarından ve mevcut cihazlardan yararlanabilmektedir.

Laboratuvar ve ekipman desteği kapsamlarının detaylarını öğrenmek için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular


 • Kimler Başvurabilir?
  Yaş sınırı olmaksızın özgün proje fikrine sahip herkes destek programlarımızdan yararlanabilmektedir.
 • Başvuru Dönemleri Ne Zaman?
  Proje başvuruları için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. Kurumun belirttiği bazı dönemler dışında proje başvurusu yapılabilmektedir.
 • Değerlendirme Süresi ve Süreci Nasıl İşliyor ?
  Proje başvurusu yapıldıktan sonra kişiden projesi için kurumun belirttiği formata uygun raporu 15 gün içerisinde teslim etmesi beklenir. Rapor tesliminden 15 gün sonra jüri heyeti projenin destek alma durumunu açıklayacaktır.
 • Projeyi Tek Başıma mı Yürüteceğim ?
  Hayır. Proje geliştirme sürecinde projenizin konusuna göre alanında uzman eğitmenlerimizin mentörlüğü eşliğinde projenizi geliştireceksiniz.