Biz Kimiz?


Erzurum Teknik Üniversitesi ve Doğu Anadolu Projesi(DAP) Bölge Kalkındırma İdaresi ortaklığında kurulan Mucit Park İlköğretim, Ortaöğretim, Lise ve Üniversite öğrencilerini de kapsayan geniş bir kitleye hitap etmektedir. Teknoloji bilimlerinin eğitimlerine küçük yaşlarda başlayarak ülkemizin ihtiyaç duyduğu üretken bir nesil yetiştirmektedir.

Neler Yapıyor?

Okul Öncesi, İlk ve Ortaöğretim, Lise, Üniversite Öğrencileri ve öğrenmeye istekli tüm bireyleri kapsayan geniş bir kitleye hitap etmektedir. Ahşap Atölyesi, Sanal Gerçeklik Atölyesi, Robotik Atölyesi, Yazılım Atölyesi, 3 Boyutlu Modelleme ve Üretim Atölyesi, Video Oyunu Üretimi Atölyesi, Bilim Atölyesi, Meraklı Deney Atölyesi, Tasarım Atölyesi, Zekâ Atölyesi, İnsansı Robotlar Atölyesi, Arduino Atölyesi, Raspberry Pi Atölyesi, Havacılık Atölyesi, Otonom Kara Araçları Atölyesi gibi birçok atölyeyi bünyesinde barındıran MucitPark içerik çeşitliliği ve niteliğiyle birçok alanda eğitim vermektedir.

MucitPark vermiş olduğu teknik eğitimlerin yanı sıra Sosyal-İnovasyon Birimi ile Finansman Yönetimi, Liderlik, Ekip Çalışması, Girişimcilik, Proje Yönetim ve Üretimi, Şirket Kurma, Destek Programlarına Başvurma, Hitabet, Sosyal medya/internet Okur Yazarlığı vb.. eğitimleri vererek bireylerin Bireysel ve Sosyal gelişimine katkı sağlamakta ve ülkemizin de ihtiyaç duyduğu İnovatif düşünen Üretken bireyler yetiştirmektedir.

Yürütmüş olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile çevre duyarlılığınızı artırmak ve sosyal çözüm üretme yeteneği kazandırmaktadır.

Destek verdiği projeler sayesinde yeterli imkânı bulamayan fikir sahibi bireylerin projelerini üretme, raporlama ve iş kurma desteği sağlamak için tüm laboratuvar ve teknik imkânların yanı sıra özel eğitimlerde vermektedir.

Kurmuş olduğu özel proje takımlarında, yaş sınırlaması olmaksızın yetenekli bireyleri istihdam ederek, endüstriyel alanları da kapsayan geniş kitlelere hitap eden projelerle topluma fayda sağlayan ürünler ortaya çıkarmaktadır.

Neden Biz?


MUCİT PARK DIŞINDA BUNLARI YAPABİLECEĞİNİZ PLANINIZ VAR MI?

Alınan eğitimler sayesinde 2 yıl içerisinde tüm yaş guruplarının ileri derecede yazılım, mekanik, robotik, elektronik, el işçiliği, havacılık gibi birçok bilimsel alanda bireyler kendini geliştirebilecektir. Ayrıca daha öğrenci iken proje üretip kendi işini kurmanın adımlarını burada atabilecektir.